Žena, která našla svůj “druhý domov“ ve vlastním fitness centru.

Jakým způsobem jste se dostala ke sportu a kdy vznikla myšlenka otevřít vlastní fitness centrum?

Ke sportu jsem tak okrajově byla vedena od mala. Nikdy však na úrovní profíka, ale jen rekreačně . Nicméně otevřít  fitko nebyla nikdy moje myšlenka, to mě nenapadlo ani ve snu, ale příležitost, kterou jsem jak se říká chytla za pačesy. Vrhla jsem se do podnikání, což byl můj sen,  nad kterým jsem přemýšlela roky , nejvíce pak celou svou mateřskou dovolenou, ale stále jsem hledala něco, co mě bude bavit a naplňovat. Možnost převzít fitko, které již fungovalo, ale upadávalo, přišla nečekaně, ale stalo se mým „druhým“ domovem a do dneška tomu není jinak.

Jaké byly začátky vašeho podnikání?

Začátky byly těžké, asi jako v každém oboru podnikání. Ale držím se hesla, že vše se děje tak, jak se dít má. A momentálně už v tom nejsem sama, ale podnikáme společně s partnerem, díky tomu se nám daří fitko rozšiřovat a postupně stále zlepšovat. Chlapská ruka, a ještě k tomu šikovná, je k nezaplacení. 

Co vše Power fitness nabízí svým zákazníkům?

Naši klienti si určitě najdou, co jim vyhovuje, nejsme jen klasická činkárna, ale kromě moderních posilovacích strojů se stále snažíme udržovat i starší typy, a to záměrně, protože jsou jednodušší na obsluhu a stále máme klienty, kterým vyhovují víc. Své místo si u nás najdou i sportovci, kteří rádi cvičí se svou vlastní vahou nebo s různými pomůckami na stabilitu, včetně slackliny. Dále můžeme nabídnout skupinové cvičení ve dvou sálech, a to zejména jumpingové hodiny, TRX, kompenzační cvičení, fit walk, jógu a pilates. Myslím, že opravdu pro každého něco.  A kdyby přece jen někdo váhal, může vyzkoušet squash nebo stolní tenis, který se poslední dobou stává velmi populárním.

Jaké posilovací stroje máte k dispozici?

Posilovací stroje máme na všechny partie těla a k tomu dostatek kardio strojů, nově i schody, které jsou teď zrovna oblíbeným trendem u žen pro zdokonalování zadních partií, které se líbí mužům. Do budoucna se nám rodí v hlavě mnoho dalších novinek.

Čím se liší vaše fitness od ostatních a máte nějaké výhody pro své členy?

Jsme pohodové fitness, a to si myslím, že je náš velký bonus. Vše je o lidech, a tak je tomu i u nás, máme štěstí na klientelu,  která tu pohodu dotváří spolu s naším týmem. Co se týká výhod pro naše členy, jsou to určitě různé možnosti zakoupení permanentek, parkování přímo v  nákupním centru na tři hodiny zdarma, nabízíme také velký výběr doplňků ke cvičení i po cvičení a pitný režim ke cvičení zdarma.

Doporučujete ženám s fitness začít například po padesátce?

Myslím si, že ženy po padesátce určitě nepatří jen k plotně nebo hlídání vnoučat, ale že dnešní doba jde kupředu i v tomto ohledu a byť to mají těžší než muži, kteří nezápasí s hormonální změnou, tak i po padesátce lze zvyšovat endorfiny pohybem a žít tak šťastnější život a k tomu vypadat dobře. Dokonce u nás ve fitku máme speciální hodinu pilates pro seniory i s lektorkou.

Jste i vy sama trenérka fitness?

Jsem, a myslím, že jsem měla i dobrou volbu při výběru kvalifikačního kurzu, kde nás vedli hlavně k poznání těla jako k celku, a kde bylo na prvním místě zdraví našich budoucích klientů. A musím říct, že mi tam otevřeli oči,  a dnes vidím, jak se lidé při cvičení spíše ničí. Někteří si nechají poradit a jiní zase ne, a myslí si své, ale každý je svého štěstí strůjce. V současnosti se věnuji převážně chodu fitka a trénování zase partner. Co si budeme  povídat, trénování není jen o jedné hodině ve fitku, ale být klientům celkovým koučem včetně stravy, a tak nejsou výjimkou večerní sms od klientů, třeba zda mohou bílé víno zařadit do jídelníčku. Já jsem měkká, partner má větší respekt, a klienti to vyloženě vyžadují.

Po jaké době a při jaké intenzitě cvičení se dostaví viditelný výsledek?

To je individuální, doporučuje se každodenní aktivita, a taky záleží na tom, jaké má člověk zaměstnání. Jinak se plánují tréninky pro manuálně pracující a jinak pro klienty se sedavým zaměstnáním. Jiný přístup je ke  klientovi, který chce shodit nadbytečná kila, jiný ke klientovi, co chce nabrat svalovou hmotu, někdo potřebuje  připravit na různé závody, je to opravdu hodně individuální, ale na tohle všechno jsme připraveni.

Jak vypadá váš pracovní den?

Zpravidla se snažíme pohyb po fitku limitovat časem od šesté hodiny ranní do čtvrté odpolední, od pondělí do pátku, ale podnikání není na píchačky, a tak chod fitka vždy zajistíme tak, jak je potřeba .

Ve volném čase preferujete relax v podobě knížky, nebo je pro vás relaxem sport?

Určitě obojí. Čtu ráda, ale zároveň, pokud zrovna nejsem ve fitku, mám ráda sport v podobě cyklistiky, in line bruslení,  v zimě lyžování a velkým koníčkem je pro mě motorka. 

Co byste vzkázala těm, kteří si dávají každoroční předsevzetí : „ZAČNU CVIČIT OD NOVÉHO ROKU“ ?

Nejdůležitější v životě je myšlenka. A pokud někdo přemýšlí, že začne cvičit, tak proč to odkládat?  

Myšlenky tvoří realitu.

 

Sdílení: